- Advertisement -
МакедонијаПравдаСветот на работникот

Адеми: Министерството е на став за учебна година во училиште

163views

Министерот за образование стои на ставот дека најдобра настава е во училишните клупи.

Advertisement

Арбр Адеми вели дека во оние училишта каде има услови треба учениците да одат во училиште. Засега се уште продолжуваат консултациите за каков старт на учебната година ќе имаат децата.

Тој не ја исклучува можноста Владата утре да има седница за носење одлука за старт на учебната година пренесува Канал5.

Во вчерашната емисија “Што не е јасно “, на Алфа телевизија, Претседателот на СОНК, Јаким Неделков рече дека на училиштата треба да им се остави да одлучат дали ќе имаат онлајн, класична или комбинирана настава.

Advertisement
Advertisement