- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

Адеми ќе оствари средба со раководството на СОНК

Адеми ќе оствари средба со раководството на СОНК - Работник
355views

Министерот за образование Арбер Адеми денеска ќе има средба со претставници на Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК), откако во саботата најави историско покачување на платите во образованието и изрази оптимизам дека нема да дојде до штрајк на наставниците, бидејќи, како што рече Министерството и Владата нудат решенија, пишува Civil Media.

Целосниот текст прочитајте го тука