- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Анѓушев и Младеновски во посета на компанијата „Костал“ во Охрид

Анѓушев и Младеновски во посета на компанијата - Работник
292views

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и директорот на Дирекцијата за технололошко индустриски развојни зони Александар Младеновски, денеска ќе го посетат производствениот погон на компанијата Костал во Охрид.

Анѓушев и Младеновски притоа ќе имаат средба со извршниот директор на Леополд Костал, Каи Кникман и потпретседателот на Леополд Костал, Кристофер Сандерс, а на состанокот ќе присуствуваат и амбасадорот на СР Германија, Томас Герберих и градоначалникот на Општина Охрид,  Константин Георгиевски.

По средбата, како што соопшти владината прес-служба, ќе биде извршена и обиколка на производатвениот капацитет на Костал.

Извор: Канал 5