- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Анѓушев: Треба да се оди подинамично во реформите на образованието

Анѓушев: Треба да се оди подинамично - Работник
256views

Образованието е еден од клучните фактори за развој на економијата и може да биде еден од главните лимитирачки фактори за развојот на нашата земја, поради што поскоро треба да се трансформира и да биде во функција на економијата, порача вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во обраќање на конференцијата „Вклучување на приватниот сектор за квалитетно стручно образование на идната работна сила“, што се одржа денеска во Скопје, пишува Либертас.

Целосниот текст прочитајте го тука