- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Арсовска: Работниците бегаат поради нефункционалниот систем

298views

Во денешниот утрински брифинг на Слободна ТВ, претседателката на Сојузот на Стопански комори на Македонија, Данела Арсовска зборуваше за тоа дека доколку и работниците и компаниите не се задоволни од условите во земјата бегаат од државата и гледаат да најдат соодветни и подобри услови кои ќе им одговараат на нив, пишува Економски.

Целосниот текст прочитајте го тука