- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаПравда

Бектеши за 24 вести: Граѓаните да пријавуваат нагло поскапување

Граѓаните - Работник
227views

Во отвореното студио на телевизија 24 синоќа, гостин беше министерот за економија Крешник Бектеши. Тој ги повика граѓаните да пријавуваат секакво нагло поскапување на било кои производи. Најмногу реакции изминатиот период имаше на порастот на цените на јужното овошје.

 

Advertisement

Извор: 24 вести

Advertisement

Advertisement
Advertisement