- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Бектеши: Компаниите да не ги отпуштаат работниците, Владата ќе им помогне

Од следната недела огласи - Работник
218views

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повика бизнисмените да не ги отпуштаат работниците бидејќи се подготвува нов сет на економски мерки на Владата.

-Бизнисмените да почекаат и да  не ги отпуштаат работниците. За кусо  време ќе имаме нови мерки кои ќе им помогнат да ги задржат работниците и да ја задржат ликвидноста – рече Бектеши.

Advertisement

Тој рече дека се лажни вестите за отпуштање на работници во автомобилската индустрија, пишува Вечер.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement

Advertisement