- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Бислимовски не теши: Компаниите бараа 25% покачување на струјата, ние покачивме само за 7,4%

242views

Advertisement

Тој за Канал 5, вели вели дека регулаторната со последната одлука за поскапување за 7,4% не им обезбедила екстра профит на електро-енергетските компании, туку напротив ги заштитила граѓаните од повисоки сметки.ѝѝѝ

Доколку се прифатеа нивните брања цената за електричната енергија требаше да порасне за 25 проценти, изјавил првиот човек на РКЕ за Канал 5.

Advertisement
Advertisement

Извор: Лидер

Advertisement