- Advertisement -
Занимливости

Бразил покажал благодарност до здравствените работници: Статуата на Исус „облечена“ во униформа

Бразил покажал - Работник
220views

Рио де Жениро уште еднаш изразил благодарност до сите здравствени работници кои се борат за пацинетите заразени со корона вирусот, па така статуата на Исус во тој град била осветлена со докторска униформа. На статуата се нашле и бројни знамиња.

И пораки на благодарност напишани на различни јазици се нашле на статуата, како и апелот „останете дома“.

Advertisement

Advertisement

Advertisement
Advertisement