- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Британски компании сакаат да инвестираат во Македонија

Британски компании сакаат да инвестираат во Македонија - Работник
357views

Земјава се препознава како атрактивна дестинација за инвестиции и постои голем интерес од реномирани компании за инвестирање, изјавија премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев од  Форумот за Западен Балкан „Инвестициски можности во брзорастечкиот регион“ којшто се одржува во Лондон во организација на Фајненшал Тајмс, пишува Плусинфо

Целосниот текст можете да го прочитате тука