- Advertisement -
ЕкономијаНовостиСветСветот на работникот

Бугарите градат фабрика во Србија: Ќе вработат 250 работници кои ќе добијат 1,000 евра плата

Бугарите градат фабрика - Работник
384views

Бугарската компанија „Минимет комодитис“ започнала да ја гради својата фабрика за завршна изработка на челични лимови во индустриската зона Ковин во Србија.