- Advertisement -
ЗанимливостиМагазин

(Видео) од 3,8 милиони прегледи: Бургер од Мекдоналдс стар 24ри години

(Видео) од 3,8 милиони прегледи: Бургер од Мекдоналдс стар 24ри години - Работник
255views

Али Шерб од Америка објави видео на „ТикТок“ во кое нејзината баба покажува како изгледа хамбургер што го чувала 24 години.

@aly.sherbMake this go viral, y’all ##grandparentsoftiktok ##mcdonalds ##fyp ##decadechallenge ##foryou ##happymeal♬ original sound – aly.sherb

 

На видео кое досега собра 3,8 милиони прегледи, бабата отвора кутија за чевли во која чува хамбургер од 1996 година и помфрит од Мекдоналдс. Иако не изгледаат многу свежи, од нивниот изглед тешко ќе погодите дека имаат 24 години.
Бабата прво го покажува помфритот, за кој коментира дека изгледа како да испаднал од зад седиштето во автомобилот пред еден месец, и додава дека тие воопшто не скапале. Потоа ги покажува плескавицата и лебчето кои исто така не се распаднати.