ЗанимливостиМагазин

(Видео) Погледнете како Њујорк им оддаде почит на жртвите од нападите на 11 септември

Погледнете како Њујорк им оддаде почит на жртвите од нападите на 11 септември - Работник
36views

Њујорк одбележува 19-годишнина од терористичкиот напад врз кулите близначки. Градот ја одбележува годишнината во длабока криза, со зголемени стапки на криминал, бројни напуштени станови, затворени дуќани и бездомници на секој чекор, каде се води политичка битка со владата пред претстојните претседателски избори.

Сепак, жителите на ујорк вечерва видоа малку светлина. На местото каде што беа урнати зградите, беше организирана светлосна претстава, која беше особено трогателна оваа година, бидејќи започна да врне дожд за време на изведбата.

 

Погледнете го во прилог видеото подолу: