- Advertisement -
ПравдаСветСветот на работникот

(ВИДЕО) Пожар во фабрика за преработка на риба во Хрватска

Пожар во фабрика - Работник
287views

Утринава избувнал пожар во фабрика за преработка на риба во Кастел Нови, Хрватска. Во моментот кога се случил пожарот, во фабриката немало никој поради тоа што работното време на вработените им започнува во 07 часот. 

Како што пренесува Далматински портал, пожарникарите истакнале дека ситуацијата е премногу сериозна затоа што се создава густ чад кој ја отежнува нивната работа. 

Според првичните информации, пожарот се проширил во делот на фабриката кадешто се наоѓа ладилникот и којшто неодамна бил реновиран.