Магазин

(ВИДЕО) „Трупови насекаде, трупови, трупови“: Руски здравствен работник покажа ужасна снимка- властите ја потврдија автентичноста

„Трупови насекаде, трупови, трупови“ - Работник
126views

Руски медицински работник ги открил мрачните последици од коронавирусот што се проширил во Русија, снимајќи мноштво завиткани тела во мртовечницата.

„Трупови насекаде, трупови, трупови“, се слуша како човек оди по ходникот и просторијата што обично се користи за посмртни прегледи, но наместо тоа таму чува тело. Видеото е снимено во сибирскиот град Новокузнецк, на околу 480 километри од границата со Казахстан, во време кога Русија се соочува со уште вториот бран на коронавирусот, пренесува Дејли меил.

На новата снимка, работникот во мртовечницата им покажува на гледачите, станица за дезинфекција и туш-кабина, пред да влезат во „валканиот“ дел од мртовечницата. „Имаме ходник и тој е полн“, вели тој додека ги снима телата во вреќи легнати на подот. уште еден труп не е во торбата, туку е едноставно покриен со ќебе, додека нозете излегуваат одоздола. „Овде има просторија за дезинфекција“, продолжува тој со повеќе . „Трупови насекаде, трупови, трупови насекаде … Можете дури и да се сопнете и да паднете. „Буквално одиме над главите на мртвите“, рече тој.