ЗанимливостиМагазинНаука

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕД на жена која примила вакцина на Модерна!

(ВИДЕО) Од прва рака, потресна исповед на жена која примила вакцина на Модерна! - Работник
8.94Kviews

Шаун Скелтон од Оакланд Сити, Индиана пренесува искуство на својата фејсбук страница и повикува на помош и молитва за подобрување на нејзината состојба во која се наѓа! 

„Размислувате за вакцината против ковид? Јас би ве советувала да не го правите тоа! Јас сум во лоша состојба! Секојдневно се влошува мојата состојба и не добивам помош ниту одговори на моите прашања! Смртно сум исплашена е најмалку што можам да кажам во овие моменти. И да се најде некој што е подготвен да се обиде да го разбере ова кое ми се случива нема да ми биде подобро! Денес отидов во 2 болници, во ниту една немаат одговори. Единствено ме препратија да ме прегледа невролог. Вчера мојот јазик почна да се грчи. Денес имав грчеви и тресење по целото тело во текот на целиот ден! Ме испратија дома! Објавувам 2 видеа што се доста непријатни ако ме познавате, но сакам да видите што ми се случува! Само ве замолувам молете се за мене!“ Стои во статусот на Шаун Скелтон.

 

Извор: Личен профил на Шаун Скелтон

Advertisement