ЗанимливостиМагазин

(Видео) 6-месечно бебе скија на вода

(Видео) 6-месечно бебе скија на вода - Работник
43views

Видеото со шестмесечно бебе од САД како скија на вода предизвика различни реакции на социјалните мрежи.

Рич Кејси Хамфрис има само шест месеци и четири дена и веќе го собори светскиот рекорд: овој месец тој стана најмладата личност во светот што скија на вода.

Него го одведоа на скијање неговите родители Кејси и Минди од Јута, а видеото го споделија на Инстаграм.

Најавата собра повеќе од 56 000 лајкови, а многумина беа воодушевени од постигнувањето на децата.
Сепак, имаше и такви кои сметаа дека овој потфат го загрозува Ричи, велејќи дека родителите не се грижат за здравјето на своето дете.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

I went water skiing for my 6 month birthday. Apparently that’s a big deal… #worldrecord

A post shared by Rich Casey Humpherys (@richcaseyhumpherys) on

 

– Вие сте авантуристичко семејство, но ова не е сосем добро. Толку многу работи можеа да тргнат наопаку – напиша една личност.

На видеото се гледа како малиот Ричи стои на скии, додека неговиот татко стои покрај него во чамецот, анимирајќи го цело време.

Иако се чини дека на детето не му е јасно што прави, тој во ниту еден момент не беше исплашен или плачеше.