- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Виз ер ја продолжи суспензијата на сите летови од и до Скопје до 30 април

230views

Нискобуџетната авиокопанија Виз ер, како резултат на пролонгираните забрани за патување на сите летови од и до Република Северна Македонија, ќе ја продолжи суспензијата на сите летови од и до Скопје до 30 април.

Компанијата соопшти дека патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или на мобилната апликација на авиокомпанијата, ќе бидат автоматски известени преку електронска порака. Сто и дваесет проценти од целата сума ќе им бидe автоматски префрлена на виз-сметката на корисникот, и ќе можат да ги искористат во текот на наредните 24 месеци за купување на сите производи и услуги на Виз ер. Патниците исто така можат да одберат опција за враќање на парите – за која треба подолго време да се реализира – и ќе бидат информирани за сите потребни чекори за трансфер на парите преку банка или преку картичка во посебна електронска порака. Во овој случај, патниците ќе можат да изберат 100 проценти поврат на сумата. Патниците кои направиле резервација преку туристички агенции – вклучувајќи ги и онлајн туристичките агенции – треба да ја контактираат компанијата преку која ги купиле своите билети.

Advertisement

Извор: Сител

Advertisement

Advertisement
Advertisement