ПравдаСветот на работникот

Вкупно 40 здравствени работници само во Кумановската болница се позитивни на корона вирусот

   Време за читање помалку од минута

Вкупно 40 здравствени работници во Кумановската општа болница се заразени со корона вирус, потврди за „Фокус“, директорката Снежана Захариева.

Од почетокот на пандемијата досега со корона вирус се заразени 40 медицински лица, од нив пет се негативни, односно излекувани – истакна Захариева.

Повеќе прочитајте на фокус.мк