- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ВМРО- ДПМНЕ: Владините мерки носат сиромаштија и клуч на повеќе средни претпријатија

116views

Соопштение до јавноста-реакција на прес конференција на Фатмир Битиќи:

Владините мерки се шминка, а не помош.

Advertisement

Мерките на СДСМ единствено носат сиромаштија и клуч на повеќето средни претпријатија кои се моторот на економијата.

Граѓаните и бизнис секторот во овие тешки времиња се оставени на милост и немилост од власта.

Advertisement

Република Македонија ја очекува економска апокалипса доколку Владата не ја разбира сериозноста на ситуацијата.

Дупката во буџетот се продлабочува од ден за ден, а причината за ова е неработењето, корумпираноста и несериозноста на владата предводена од СДСМ.

Advertisement