- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

ВМРО – ДПМНЕ: Лажните вести на СДСМ не минуваат, само граѓаните знаат како го минуваат месецот

На светскиот ден за борба - Работник
212views

Соопштение до јавноста – реакција на ВМРО – ДПМНЕ на прес конференција на Коста Петров

Додека власта и СДСМ се фали со успешноста на своите мерки, граѓаните не знаат како ќе го поминат месецот, стопанствениците мака мачат со зголемените давачки кон државата. Македонија се соочува со најголемата економска криза од осамостојувањето до денес, криза предзивикана од светската пандемија.

Advertisement

Првичните анкети велат дека над 100 илјади наши сограѓани добиле отказ или привремен отказ и останале без приход, Владата на СДСМ наместо да се погрижи за граѓаните троши илјадници евра на непродуктивни трошоци на скапи јадења и службени патувања.

Додека Заев ги брои милионите од криминалните тендери, грантови и рекетот, народот очајува.

Advertisement

Лажните вести за успешноста на политките на СДСМ не минуваат, бидејќи само граѓаните знаат како го преживуваат месецот.

Народот ќе го казни човекот кој го пцуе и навредува, народот ќе го казни Заев и СДСМ за криминалот и корупција, за тоа што ветуваа брда и долини, а заборавија на него кога му беше најтешко.

 

Advertisement