- Advertisement -
МакедонијаНовостиПравдаСветот на работникот

Во велешка фабрика тешко повреден работник

Во велешка фабрика тешко повреден работник - Работник
338views

Шеесетгодишен велешанец се здобил со тешки телесни повреди во фабрика во Велес, додека извршувал работни задачи. Повредите кај  З.Н. (60)  биле констатирани во болницата во Велес.

Како што информира портпаролот Верољуб Додевски, случајот бил пријавен вчера околу 15 часот во СВР Велес, а работникот се здобил со повредите кога паднало скеле.

Се работи на расчистување на случајот, рече Додевски.