- Advertisement -
ПравдаСветСветот на работникот

Во венецуелската држава Зулија починале 22 лекара од коронавирус

Венецуела - Работник
189views

Најмалку 22 лекара починале од последици на коронавирус во државата Зулија, во северозападниот дел на Венецуела, изјави претседателката на лекарското здружение Даниела Пара.

– Сите можат да забележат дека здравствените работници ја плаќаат највисоката цена поради пандемијата, истакна Пара.

Advertisement

Таа додаде дека лекарите предложиле мерки за намалување на ризиците во кои работат лекарите на првата линија на фронтот во борбата против Ковид-19.

Advertisement

Advertisement
Advertisement