- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Во „Еуромакс Ресурсес” се длабоко разочарани од владината Одлука за раскинување на договорот за Иловица

Во „Еуромакс Ресурсес” - Работник
183views

Од компанијата „Еуромакс“, инвеститор во рударскиот комплекс „Иловица” соопштија дека денес го виделе соопштението од вчерашната 171-та владина седница на Владата и изјавите во врска со неа.

Advertisement

Од ова како што се вели во соопштението разбрале дека Владата на РС Македонија донела одлука еднострано да го раскине договорот за концесија за рударската област Иловица 6, пишува порталот vesti.sr.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement