ПравдаСветСветот на работникот

Во Казахстан од коронавирус починале повеќе од 50 медицински работници

136views

Во Казахстан повеќе од 50 медицински работници починале како последица на коронавирус или пневмонија, соопшти Министерството за здравство.

“Според нашите податоци, починале 51 наши колеги, 42 медицински работници постхумно се одликувани, изјави шефот на Комитетот за контрола на квалитет во Министерството за здравство”, Тимур Султангазијев, пишува Либертас. 

Повеќе прочитајте тука