- Advertisement -
ЕкономијаСветСветот на работникот

Во Канада во април се затворени 226.700 работни места

369views

Во Канада во април се затворени 226.700 работни места, откако мерките за контрола на епидемијата на коронавирусот запреа голем дел од економијата. Меѓу најтешко погодените индустрии се трговијата, забавата и угостителството, се вели во извештајот на компанијата што обработува плати АДП.

Повеќе прочитајте на Бизнисвести.мк

Advertisement

Advertisement