- Advertisement -
Македонија

Во Крива Паланка одбележан Денот на превенција

Во Крива Паланка - Работник
255views

 Полицијата е блиску до граѓаните, редовно организираме активности во соработка со училиштата и локалните институции, а денесака учениците ги посетија нашите канцеларии, беа гости во мојата канцеларија.

Полициските службеници се тука за вас, да ве заштитат, да помогнат за безбедно живеење на луѓето, особено за младите, им рече при денешната посета на Полициската станица од општа надлежност Крива Паланка на основците од градот командирот на станицата, Дејан Маринковски, објави Канал 5.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement

Advertisement