ЕкономијаСветСветот на работникот

Во Словенија почнуваат со работа фабрики, работилници и продавници

Во Словенија почнуваат со работа фабрики - Работник
133views

Десетина илјади работници во словенечките фирми, фабрики, продавници и работилници утре ќе се вратат на работа, по повеќенеделната забрана за работа поради коронавирусот.

Утре повторно ќе отворат неколку поголеми фабрики, како и автомеханичарските работилници, вукланизерите, поголемите градилишта и продавниците за градежен материјал и бела техника, пренесува Макфакс.

Повеќе прочитајте на алфа.мк