ЗанимливостиМакедонија

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Во среда се отвора лизгалиштето - Работник
276views

Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“.

Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но од 04.12, љубителите на зимските спортови и рекреативното лизгање конечно ќе може да се забавуваат во своето омилено зимско катче, објави Скопје24.

Целосниот текст прочитајте го тука