- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаПравда

Во Чаир, Тетово, Куманово и Гостивар протести против поскапувањето на струјата

Во Чаир, Тетово, Куманово и Гостивар - Работник
381views

Серија протести против поскапувањето на струјата денеска се закажани низ Македонија.

Протесните маршови ќе започнат во 19 часот во паркот во Чаир, плоштадот Илирија во Тетово како и пред објектот на општина Куманово.

Advertisement

Во истиот термин е закажан протест и пред седиштетото на компанијата ЕВН во Гостивар.

Организаторите на протестите посочуваат дека тие се организираат како реакција на поскапувањето на струјата, но и против компанијата ЕВН.

Advertisement
Advertisement

Извор: Лидер

Advertisement