- Advertisement -
ЕкономијаСветСветот на работникот

Вработените во технолошкиот гигант засекогаш ќе работат од дома

197views

Технолошката компанија Фуџитсу го претстави планот за преполовување на работниот простор во Јапонија бидејќи се прилагодува на промените што се резултат на пандемијата на коронавирусот.

Програмата на Фуџитсу „Work Life Shift“ ќе понуди невидена флексибилност на 80.000 нејзини работници во Јапонија.

Advertisement

Повеќе прочитајте на кумановскимуабети.мк

Advertisement

Advertisement
Advertisement