- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Вработените да внимаваат какви договори или откази потпишуваат, апелираат од Трудовиот инспекторат

Вработените да внимаваат - Работник
260views

Државниот инспекторат за труд апелира до вработените да не потпишуваат договори или отказни решенија ако не се сигурни што тие значат. Препорака е да се внимава што се потпишува или да се направи консултација со стручни лица.

Директорот на Трудовиот инспекторат Аљадин Хавзиу денеска на прес-конференција во Владата потврди дека до нив се стигнати претставки од работници кои се принудени на потпишат отказни решенија или им се нудат договори за работа со скратено работно време.

Advertisement

Повеќе прочитајте на вечер.мк

Advertisement

Advertisement
Advertisement