- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

“Гласен Текстилец“: Фирма од Велес исплатила К-15 по 100 денари

"Гласен Текстилец“
330views

Текстилните фабрики и годинава со најмногу поплаки за неисплатен годишен регрес или исплатени минимални средства, наместо максималната законска сума од 10.100 денари. Според невладината „Гласен Текстилец“ , на листата се и три угостителски објекти, но и четири супер маркети и три градежни фирми од каде пристигнале пријави од работниците, шишува Нетпрес.

“Гласен Текстилец“

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement