- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Голема реализација на капитални инвестиции беа најавени од Заев

Голема реализација на капитални инвестиции беа најавени од Заев - Работник
375views

Оваа година ќе имаме голема реализација на капиталните инвестиции заради тоа што имаме проекти со избрани изведувачи, со кои разговараме да го зголемат интензитетот на изградба за да можеме да ја забрзаме исплатата, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на денешната седница на која се поставуваа пратенички прашања, пишува 24инфо.

Целосниот текст можете да го прочитате тука