- Advertisement -
ПравдаСветот на работникот

Градежен работник паднал од трети кат и се повредил. Газдата глумел дека не го познава

Градежен работник паднал - Работник
312views

Градежен работник завчера паднал од скеле на третиот кат од објект во изградба во Штип. Несреката се случила во населбата 8 Ноември од каде работникот со повреди на нозете и ребрата бил пренесен во штипгаздатаската клиничка болница.

Извори на ТВ Стар потенцираат дека работникот не бил осигуран  а при сослушувањето газдата  изјавил дека тој работникот не го познавал. Според него, тој на третиот кат од зградата се качил од љубопитнст.

За несреката информирани се полицијата, трудовиот инспекторат и јавното обвинителство.

Извор: Телевизија Стар