- Advertisement -
МакедонијаСиндикат

Градежниот синдикат против општина Карпош: Се кршат правата на жителите

Градежниот синдикат - Работник
243views

Со Деталниот урбанистички план кој се спроведува во општина Карпош, се кршат правата на жителите, велат од Независниот градежен синдикат. Уверуваат дека животот на жителите на Трнодол, Жданец, Нерези и околина, е загрозен поради зграда која треба да се гради, а која може да предизвика одрон на земја.

Општината не работи за зачувување на безбедноста на граѓаните и проектот веднаш треба да се стопира, порачуваат од синдикатот, објави ТВ21.

Advertisement

Целосната објава можете да ја погледнете тука

Advertisement
Advertisement