- Advertisement -
Правда

Градоначалникот на Пустец ја донираше ноемвриската плата за настраданите од земјотресот

244views

Општина Пустец продолжува со солидарноста и поддршка со настраданите во катастрофалниот земјотрес во Албанија.

-Православната црква на општина Пустец донираше 100.000 лека за настраданите семејства, а финасиски средства собрани се и од прилози на жителите кои ќе бидат уплатени на посебните сметки отворени за таа цел,информираа од општината, пишува Канал 5.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Advertisement
Advertisement