Занимливости

Грчките острови какви што досега не сте ги виделе: Крит и Кикладските острови фотографирани од вселената – “како на дланка“

Грчките острови - Работник
194views

Неверојатни фотографии пристигнале од Меѓународната вселенска станица и ги обиколиле социјалните мрежи, а корисниците се воодушевени.

Неверојатен увид во тоа како всушност од вселената изгледаат островот Крит и Кикладските острови, а ни ги даде италијанскиот астронаут кој ја фотографирал оваа сцена од Меѓународната вселенска станица, пишува Точка.

Целосниот текст прочитајте го тука