- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Дали ќе се зголеми цената на становите, поради повисоките трошоци на градежниците

Дали ќе се зголеми цената на становите, поради повисоките трошоци на градежниците - Работник
396views

Во првиот квартал годинава во споредба со истиот период лани трошоците во градежништвото за нови објекти за индивидуално домување се повисоки за 4,3 отсто, трошоците за материјали се повисоки за 1,7 отсто, а за вработените се повисоки за 11,3 отсто, објави Државниот завод за статистика, пишува Плусинфо.

Остатокот од текстот можете да го прочитате тука

Advertisement

Advertisement