ЕкономијаСвет

Денар: Биткоинот на двенеделен минимум, под 10.000 долари

Биткоинот на двенеделен минимум - Работник
77views

Најпознатата светска дигитална валута, биткоин, продолжи и денес да ја губи вредноста, откако вчера го регистрираше најлошиот дневен пад во месецот.

На раното утринско тргување, биткоинот ослабе за 5,5 проценти, откако претходниот ден падна за дури 7,7 проценти, спуштајќи се под 10.000 американски долари за прв пат од 1 август, пишува Денар.

Извор: Денар.мк