- Advertisement -
ЕкономијаСветСветот на работникот

Директорите заработуваат 320 пати повеќе од работиникот

619views

Платите на работниците во Соединетите Држави се зголемени за 13,7 % од 1978 година, а платите на извршните директори за значителни 1.167 %, така што директорите заработуваат 320 пати повеќе од просечниот работник, пишува Fast Company.

Повеќе прочитајте на Нетпрес.мк 

Advertisement

Advertisement