- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Државата ќе ги плати патувањата за сите на кои им пропаднаа поради корона вирусот

Државата - Работник
358views

Туристичките агенции ќе добиваат ваучери за да може да ги обесштетат клиентите чии патувања се откажани поради заразата со коронавирус, во висина на уплатата што им пропаднала. Ваучерите тие ќе може да ги искористат за друго патување, најави министерот за економија Крешник Бектеши.

Ваучерите ќе важат за кое било патување, заклучно до јануари 2021. Издавањето на ваучерите ќе биде унифицирано за сите агенции и ќе се реализира во согласност со двете страни, пишува СДК.мк.

Advertisement

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement
Advertisement