НовостиСветСветот на работникот

Евакуирана ИКЕА во Белград, работниците и вработените излегле на паркингот

   Време за читање помалку од минута

Како што е објавено на социјалните мрежи, ИКЕА во Белград е евакуирана. На фотографиите објавени на „Инстаграм“ се гледа дека вработените и клиентите излегле на паркингот.

„Во тек е евакуација на стоковната куќа ИКЕА. Не ги знаеме деталите“, се наведува во објавата на овој инстаграм-профил.

Сѐ уште не е позната причината за евакуацијата.