- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаСветот на работникот

Еуростандард банка воведе бескаматен кредит само за здравствените работници

Еуростандард банка - Работник
609views

Еуростандард банка одлучи да воведе нов потрошувачки кредит наменет за вработените во здравствените установи, под исклучително поволни услови. Како што  соопштија од Банката, таканаречениот, „Кредит Плус“ е со 0 отсто камата за првите три месеци, 0 отсто провизија за обработка, 0 отсто за административни трошоци, како и 0 отсто за предвремена отплата. Износот е до 900.000 денари, во зависност од кредито-способноста на кредитобарателот, a рокот на отплата е до 10 години односно на 120 рати.

Повеќе прочитајте на Мета.мк

Advertisement

 

Advertisement

Advertisement
Advertisement