- Advertisement -
ПравдаСветСветот на работникот

ЕУ ќе испрати 200 медицински лица во Србија

202views

Српската Влада, делагацијата на ЕУ и Канцеларијата на ОН за проектни услуги (УНОПС) ќе потпишат договор за ангажирање на околу 200 здравствени работници.

Како што јавуваат српските медиуми, тие ќе помогнат во борбата против епидемијата на коронавирус.

Advertisement
Министерството за европски интеграции соопшти дека ангажирањето на здравствените работници ќе биде овозможено со средства на ЕУ.

Advertisement
Advertisement