- Advertisement -
Светот на работникот

Загина работник на ЕВН по пад од далновод

Загина работник на ЕВН по пад од далновод - Работник
378views
Работник од ЕВН, вчера наутро пријавил смрт на неговиот 43 – годишен колега во тетовската полиција.

Според пријавата, тие работеле на дефект од далновод во близина на тетовското село Џепчиште, при што 43- годишниот работник од село Милетино паднал и починал на лице место.

Јавен обвинител и увидна екипа на СВР Тетово извшиле увид на местото на настанот.