- Advertisement -
ЕкономијаМакедонија

Заев: Инвестициската можност на земјава се зголемува

Заев: Инвестициската можност на земјава се зголемуваат -Работник
403views

Инвестициските можности на земјата се отвораат и се зголемуваат, порача Премиерот Зоран Заев на форумот под наслов „Инвестициски можности во брзорастечкиот регион“ во организација на Фајненшал Тајмс посветен на земјите од Западен Балкан. Агенцијата Фич го подобри кредитниот рејтинг на нашата земја од бб на бб+ и тоа е прво подобрување на кредитниот рејтинг на земјата после цели 13 години, изјави Заев на панел дискусијата со премиерите на Србија и Албанија, Ана Брнабиќ и Еди Рама, известуваат од 24 вести