Занимливости

Извлечени добитниците на најголемата лотарија на светот: Среќниците делат 2,24 милијарди евра

Извлечени добитниците - Работник
178views

Среќните сопственици на тикетот со број 26590 денес во Шпанија ја освоиле главната награда во националната божиќна лотарија, најголема на светот.

Добитниот број во вредност од 400.000 евра испаднал утрово од огромниот барабан, а сето тоа го пренесувала државната телевизија.

Победниците освоиле 20.000 евра за секое евро потрошено на тикетот од 20 евра, објави Точка.

Целосниот текст прочитајте го тука