- Advertisement -
ЕкономијаМакедонијаПравда

Изгласано покачувањето на платите во јавната администрација

Изгласано покачувањето на платите во јавната администрација - Работник
575views

Со 82 гласа „за”, без воздржани и против, Собранието на денешната 115-та седница по скратена постапка го донесе Законот за изменување и дополнување на Законот за исплата на платите во Република Македонија.

Закон со кој се овозможува покачување од пет отсто на платите во јавната администрација, објави Канал 5.

Целосниот текст прочитајте го тука