- Advertisement -
Правда

Илјадници Либанци направија човеки синџир низ државата

Илјадници Либанци - Работник
267views

Во знак на поддршка на демомнстрантите , кои со денови протестираат против владата и корупцијата на политичките елити,денеска илјадници Либанци се фатија за раце и направија човечки синџир од северот до југот на земјата, објави Канал 5.

Целосниот текст прочитајте го тука

Advertisement

Фото: Ал Џезира

Advertisement

Advertisement
Advertisement